dobry ton

Pracę z kamertonami rozpoczęłam we wrześniu 2012r.
Od kwietnia 2013r. jestem certyfikowanym muzykoterapeutą komórkowym.
Lubię pracować z dźwiękiem i obserwować wciąż pozytywnie zaskakujące efekty tej pracy.
Osoby, z którymi miałam przyjemność pracować zachęcam do podzielenia się swoimi doswiadczeniami na stronie: http://www.facebook.com/pages/Dobry-ton/1550716765140223

Ponieważ większość z tych osób nie posiada konta na Facebooku, poniżej zamieszczam opis 10 przypadków, w których doświadczyły one poprawy zdrowia spowodowanej oddziaływaniem kamertonów.

Dziewczynka, 8 lat – utrzymujące się od ponad dwóch lat chrząkanie. Po trzech zabiegach chrząkanie ustało, efekt trwały (minęło około 15 miesięcy, dolegliwość nie powróciła)

Kobieta, 69 lat – stwierdzone w badaniach radiologicznych zwyrodnienie stawów i kręgosłupa, wieloletni, ciągły, okresowo znacznie nasilający się ból kręgosłupa (zwłaszcza podczas snu i wypoczynku), bóle stawów biodrowych, nasilające się podczas chłodnych pór roku. Objawy utrzymywały się co najmniej 6 lat. Po dwóch zabiegach kamertonami nastąpiła wyraźnie odczuwalna poprawa. Po 9 zabiegach przeprowadzanych raz w tygodniu bóle kręgosłupa prawie nieodczuwalne, ustąpiły również bóle stawów biodrowych. W tym samym roku, powtórzono serię 9 zabiegów. Minęło 10 miesięcy, bóle nie powróciły.

Mężczyzna, 74 lata – ból ramienia utrzymujący się od trzech miesięcy, ramię praktycznie nieruchome. Terapię kamertonami prowadzono przez trzy dni codziennie. W drugim dniu zakres ruchu znacznie się zwiększył. Po 6-7 dniach ból ustąpił całkowicie.

Kobieta, 70 lat – nasilające się od trzech lat ropienie i łzawienie oka. Rano, po przebudzeniu oko było zupełnie zaklejone ropą, wymagało czyszczenia 3-4 krotnie w ciągu dnia. Po wyjściu na dwór oko cały czas łzawiło, utrudniając widzenie. Nie pomagały kilkakrotnie zmieniane krople do oczu, zalecono leczenie operacyjne. Po sześciu terapiach kamertonami nastąpiła wyraźna poprawa, w oku pojawiała się niewielka ilość ropy rano, ale nie zaklejała oka. Łłzawienie pojawiało się tylko przez chwilę, po wyjściu na zewnątrz, dolegliwość nie wpływała na widzenie. Po 12 terapiach dolegliwość ustąpiła całkowicie.

Dziewczyna, 16 lat – trwające od 4 lat przewlekłe zapalenie zatok, przy przeziębieniu ból zatok trwał przynajmniej tydzień. Już po pierwszej terapii kamertonami ból zatok i objawy zaczynającego się przeziębienia całkowicie ustąpiły. W sumie przeprowadzono 12 terapii. W ciągu dwóch kolejnych lat bóle zatok nie powróciły.

Kobieta, 39 lat – alergia wziewna pojawiająca się regularnie na początku sierpnia i nasilająca się od 7 lat. W pierwszym i drugim roku objawy utrzymywały się przez około dwa tygodnie, podczas ostatnich trzech lat przez ponad miesiąc, utrudniając, a czasem wręcz uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. W okresie od listopada do czerwca przeprowadzono 18 zabiegów kamertonami. W sierpniu alergia w ogóle się nie pojawiła.

Chłopiec, 4 lata – silnie swędząca wysypka pojawiająca się od dwóch lat w okresie jesienno-zimowym. Zmiany obejmowały całe plecki, pośladki, oraz część ramion i ud. Stosowane maści, również te sporządzane na indywidualną receptę nie przynosiły ulgi. Po około dwóch tygodniach od pojawienia się objawów w trzecim z kolei „sezonie” przeprowadzono 9 terapii kamertonami w odstępach 1-2 dniowych. W trakcie wykonywania zabiegów dolegliwości zmniejszały się, po czym zupełnie ustąpiły. Nie powróciły też w roku następnym.

Kobieta, 63 lata – depresja biegunowa, w momencie rozpoczęcia terapii, od ponad dwóch miesięcy przebywała w szpitalu psychiatrycznym, a jej stan nie ulegał większym zmianom. Większość czasu spędzała w łóżku. Kobieta cierpiała też na silny, okresowo nasilający się i utrudniający chodzenie ból nogi (kilka lat wcześniej kości udowa i piszczelowa uległy skomplikowanemu złamaniu w wielu miejscach). Przez pierwsze 6 dni terapię kamertonami przeprowadzano codziennie. Początkowo ból podudzia przejściowo nasilił się, nie było też widocznej poprawy nastroju. Od 3 dnia następowała stopniowa poprawa. Po 8 dniach ból podudzia prawie zupełnie ustąpił, nastąpiła też znaczna poprawa samopoczucia i chora została przeniesiona na oddział dla pacjentów, którzy nie wymagali intensywnej kontroli. Po raz pierwszy od prawie trzech miesięcy wyszła na spacer. W sumie przeprowadzono 13 terapii w okresie 26 dni. W trakcie kolejnych dni następowała bardzo wyraźna poprawa stanu psychicznego, znacznie zmniejszono dawki podawanych leków. Po 26 dniach kobieta została wypisana ze szpitala, regularnie przyjmuje leki, od 8 miesięcy jej stan psychiczny jest stabilny.

Mężczyzna, 44 lata – ból barku nasilający się od trzech dni, ramię bardzo wrażliwe, bolesne, prawie całkowicie ograniczona ruchomość. Objawy wskazywały na bark zamrożony. Terapię kamertonami przeprowadzono podczas kolejnych trzech dni. Z dnia na dzień następowała wyraźna poprawa, zmniejszał się ból, zwiększał się zakres ruchu. Po 6-7 dniach ból ustąpił całkowicie.

Kobieta, 38 lat – od 25 lat, powtarzające się co miesiąc uciążliwe migreny . Bólom głowy towarzyszyły nudności uniemożliwiające jedzenie i picie. Przeprowadzono 9 terapii kamertonami. Bóle głowy utrzymują się, ustąpiły tylko nudności. Zalecana dalsza terapia.